Mise Apollo 11 vol. 2

Mise Apollo 11 vol. 2

Datum konání

11. 11. 2022 - 13. 11. 2022    
17:00 - 9:00

Místo


Přijďte opět udělat malý krok pro lidstvo, ale velký pro přírodu!

Po pěti letech se v Bílých Karpatech opět uskuteční mezinárodní ochranářská akce, která má za cíl zlepšit životní podmínky pro vzácného motýla jasoně červenookého (Parnassius apollo). Ale samozřejmě ne jen pro něho, ale i pro stovky dalších druhů rostlin a živočichů, které s ním sdílejí životní prostor.

Pro připomenutí, v roce 2017 se na Vršatských bradlech v části zvané Babky zúčastnilo víc jak 50 dobrovolníků ze 6 evropských zemí.

Tentokrát si vybereme území přírodní památky Babiná při obci Bohunice, která je historickou lokalitou jasoně, a část prací bude probíhat i na Vršatci.

Sejdeme se v pátek 11.11. po 17:00 v tělocvičně základní školy v Benešově (48.9873172N, 18.1546547E). Zde budeme přespávat ve vlastních spacácích a karimatkách.
Druhou možností je příjezd v sobotu ráno 12.11. od 9:00 přímo na území PP Babiná.
Doprovodný program se bude konat v Benešově za základní škole. Těšit se můžete na diskuze, přednášky i promítání filmu. Na lokalitě na nedělní exkurzi.

Na akci je nutné přihlásit se na email jakubcibik.sk@gmail.com, abychom byli schopni zabezpečit dostatek stravy pro všechny pracující účastníky.

Těšíme se na vás, ať už přijedete jen na otočku, nebo na celou akci.
——————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Príďte opäť spraviť malý krok pre ľudstvo, ale veľký pre prírodu!

Po piatich rokoch sa na skalných bralách v Bielych Karpatoch opäť uskutoční medzinárodná ochranárska akcia, ktorej cieľom je zlepšiť životné podmienky pre vzácneho motýľa jasoňa červenookého (Parnassius apollo).
A samo zrejme nielen pre neho, ale aj pre stovky ďalších druhov rastlín a živočíchov, ktoré s ním zdieľajú životný priestor.

Pre pripomenutie, v roku 2017 sa na Vršatských bradlách v časti zvanej Babky zúčastnilo viac ako 50 dobrovoľníkov zo 6 európskych krajín.

Tentokrát sa vyberieme na územie prírodnej pamiatky Babiná pri obci Bohunice, ktorá je historickou lokalitou jasoňa, a časť prác bude prebiehať aj na Vršatci.

Kedy a kde sa stretneme? V piatok 11.11. po 17:00 v telocvični základnej školy v Bolešove (48.9873172N, 18.1546547E). Tu budeme prespávať vo vlastných spacákoch a karimatkách a súčasne budú miestom konania sprievodných prednášok a premietaní.
Druhou možnosťou je prísť v sobotu ráno od 9:00 priamo na územie PP Babiná.

V každom prípade je potrebné prihlásiť sa na jakubcibik.sk@gmail.com, aby sme vedeli zabezpečiť dostatok stravy pre všetkých pracujúcich účastníkov. Účastníkom zo Slovenska takisto preplatíme cestovné.